GenelSuriye Dostları

Firuzabadi: Suriye’de Lübnan’daki Hizbullah direnişi cinsinden bir direniş şekillenmiştir

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı, Suriye’de Lübnan’daki Hizbullah direnişi türünden bir direnişin şekillendiğini ifade etti.

Suriye krizini değrelendiren İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Seyyid Hasan Firuzabadi, Suriye halkının sağduyusu ve Beşşar Esad’ın cesurluğu ve önderliğinde şirk, emperyalist ve aşırı vehabilere karşı zafer elde edildiğini ifade etti.

Kör saldırganların isteği ilk baştan Beşar Esad’a tehdit oluşturmak olduğunu dile getiren Tümgeneral Firuzabadi, ABD ve İngiltere emperyalistin Suriye sahnesinde yenilgiye uğrayanların sözünü tekrarladıklarını belirtti.

Tümgenerl Füruzabadi, bir tek Beşar Esad bu ülke halkının isteğini karşılayarak toprak bütünlüğünü koruyabileceğinin altını çizerek, Suriye’de Lübnan’daki Hizbullah direnişi cinsinden bir direniş şekillendiğini ifade etti.

Suriye’deki savaş sona erdiğini ve aleyhindeki emperyalistin tutumuna artık yer kalmadığını söyleyen İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı, düşmanların bundan daha fazla Suriye’nin içişlerine karışmamaları gerektiğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı