Genel

FKO: Suriye benzeri görülmemiş hırçın bir hamleye maruz kalmaktadır

Filistin Kurtuluş Ordusu (FKO) Genel Kurmay Başkanlığı, Suriye’nin benzeri görülmemiş hırçın bir hamlenin yanında dezenformasyon, gerçekleri çarpıtma ve sahtekarlıkta en çirkef yöntemlerin kullanıldığı bir komploya maruz kaldığını belirtti.

FKO Genel Kurmay Başkanlığı; Siyonizm, ABD ve batının sömürücü-dayatmacı planları ve ajandalarıyla bağlantılarının kesin ve net bir şekilde kanıtlanan söz konusu terör gruplarının Çarşamba günü öğleden sonra Şam’ın Yermük Semtinde FKO’da Kurmay Albay Abdünnasır Mukari’yi suikast eylemiyle şehit ettiklerini açıkladı.

FKO Genel Kurmay Başkanlığı dün yayınladığı bildiride; Siyonist varlığa bağlı batılı sömürücü güçlerin bölgedeki kollarını kullanarak Suriye’nin başta Filistin davasında olmak üzere onur verici milli ve ulusal tutumlarını sabote etmek, ulusal güvenlik-istikrarını ve birliğini baltalamak istediklerinin altını çizdi.

Suriye’nin maruz kaldığı ekonomik, medyatik ve politik zehirli hamle çerçevesinde silahlı terör gruplarının masum sivil vatandaşlara karşı en çirkin ve vahşi kanlı eylemler gerçekleştirdiklerini belirten FKO Genel Kurmay Başkanlığı; bu terör gruplarının Suriye halkının iradesini kırma ve kahraman Suriye ordusunu sarsmada başarısız bir girişim içinde vatandaşların ve askerlerin kanlarını barbarca akıttıklarını söyledi.

Bu gibi çirkef terör eylemlerini kesin bir dille kınadığını belirten FKO Genel Kurmay Başkanlığı; topraklarını işgalden kurtarma, başkenti Kudüs olan bağımsız ülkesini kurma ve gasp edilen tüm haklarını geri almada Filistin halkının iradesini etkilemeyeceğine vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı