Genel

Foreign Policy: Devrim muhafızlarının ABD’den intikam almak için çeşitli seçenekleri var

ABD’de yayınlanan Foreign Policy dergisi, İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusunun Washington’un son İran karşıtı kararına karşı misillemede bulunması için çeşitli seçenekleri bulunduğunu belirtti.

Foreign Policy dergisi ABD başkanı Trump’ın İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusunu terörist ilan etmesine dair yayınladığı yazıda, söz konusu kararın Washington’un çıkarları doğrultusunda olmazken, üstelik dünya genelinde Amerika’lıların can güvenliğini tehlikeye attığını kaydetti.

Yazıda kısaca şu ifadelere yer verildi: İran şu an karar vermesi durumunda bölgede ABD güçlerine karşı gerilimi yükseltebilir, bu bağlamda birçok seçenek söz konusudur ve Suriye’de Lübnan Hizbullah’ı ve ayrıca Irak’ta bazı teşkilatlar dolaylı bir şekilde ABD’den İran’ın intikamını alabilir. Bu yüzden Washington yönetiminin bölgede İran ile jeopolitik meseleler konusunda anlaşmaya varmak için bir yol bulması gerekiyor.

Hatırlanacağı üzere ABD yönetimi geçen Pazartesi günü uluslararası yasalara aykırı bir girişimde bulunarak, İran İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusunu terör örgütler listesine aldığını duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı