FotoğraflarGenel

Foto – Arap Gözlemciler Heyeti farklı illerde çalışmalarını sürdürüyor

Arap Liginin Suriye’deki durumları gözlemlemek için gönderdiği Arap Gözlemciler Heyeti bugün de ülkenin farklı illerinde ve bölgelerinde çalışmalarını sürdürdü.

Arap Gözlemciler heyetinden ekipler bugün Şam kırsalında düşen Erbin Beldesini ziyaret ettiler.

Heyet ekipleri Dera ilinde ise Sanamayn, Mseyfra ve Sehva beldelerinin yanı sıra Dera Devlet Hastanesini ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü.

Halep ilinde çalışmalarını sürdüren heyet ekipleri; Merce Semtinde incelemelerde bulundular.

Heyet ekipleri Hama Kentinde Devlet Hastanesi ve Hama kırsalında düşen Rabia Köyünü ziyaret ederek vatandaşlarla temaslarda bulundu.

Homs kentinde incelemelerde bulunan gözlemci heyet ekipleri de; Zehra Semtindeki Ehli Hastanesini ziyaret etti.

Öte yandan Suriye’deki Arap Gözlemciler Heyetinin çalışmalarını izleyen Kahire’deki operasyon odası başkanı Adnan el-Hudayr; mevcut süreç içinde heyet çalışmalarının ne derecede başarılı olup olmadığını kimsenin değerlendirme yetkisine sahip olmadığını belirterek, bu konuda karar sahibi olan tek tarafın Arap Ligi Konseyi olduğuna vurgu yaptı.

Yayınladığı basın bildirisinde Hudayr; Suriye’deki durumları gözetlemekle yükümlü Arap Bakanlar Komisyonunun Pazar günü düzenleyeceği oturumunda, Arap Gözlemci Heyet Başkanı Muhammed el-Dabi’nin sunacağı ön rapordaki bilgiler ışığında durumları inceleyeceğini açıkladı.

Hudayr; Arap Gözlemci Heyetinin, Suriye ve Arap Ligi genel Sekreterliği arasında imzalanan protokol çerçevesinde çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı