Fotoğraflar

Foto – Beşşar Esad Şehit Günü münasebetiyle Şehitler Anıtını ziyaret etti

6 Mayıs Şehit Günü münasebetiyle Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad bugün sabah saatlerinde Şam’ın Kasiyun Dağındaki Şehitler Anıtını ziyaret ederek, dünyanın en cömert ve en asil insanları sayılan şehitlerin anısına çelenk koydu.

Cumhurbaşkanı el-Esad Şehitler anıtına ziyaretinde Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Korgeneral Davut Raciha ve Genel Kurmay Başkanı Korgeneral Fahd Freyc tarafından karşılandı.

Karşılama merasiminde Suriye Ulusal Marşının çalınması ardından el-Esad Şeref Mangasını selamladı.

Şehit çocuklarından bir kız ve bir erkek olmak üzere iki çocuk Cumhurbaşkanına çiçek takdim etmeleri ardından el-Esad; törende bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Faruk el-Şara, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Necah el-Attar, Baas Partisi Ulusal Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Sait Bheytan, Halk Meclisi Başkanı Mahmut el-Ebraş, Başbakan Adil Sefer, Genel Kurmay başkanı ve Savunma Bakanı yardımcılarının yanı sıra Filistin Kurtuluş Ordusu Genel Kurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Tarık el-Hadra ile tokalaştı.

Tokalaşma ardından el-Esad ve törende bulunanlar; Ordu bandosunun Şehit ve Veda marşlarını çalması eşliğinde görkemli bir merasimle Şehitler Anıtına çelenk koyarak şehitlerin ruhlarına Fatiha okudular.

Daha sonra Cumhurbaşkanı el-Esad; yine törende bulunan partinin ulusal yönetim üyeleri, bakanlar, Şam, Şam Çevre Kent ve Kunaytra valileri, sendika ve sivil toplum kurum başkanları, ordu ve silahlı kuvvetlerde üst düzey subaylarla selamlaştı.

Kendisini karşılayan şehit çocuklarıyla da sohbet eden Cumhurbaşkanı el-Esad, ardından sıcak uğurlama duygularıyla Şehitler Anıtından ayrıldı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu