Destek GösterileriFotoğraflarFotoğraflı Destek GösterileriGenel

Foto – Şam’ın Sebibahrat meydanında yönetime destek gösterisi yapıldı

Muhtelif kesimlerden kalabalık halk kitleleri Suriye’nin içişlerine her türlü yabancı müdahaleyi reddetmekle birlikte ülkenin ulusal bağımsız kararına ve Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın yönetimindeki kapsamlı reformlara desteklerini haykırmak, seslerini duymayana duyurmak için Şam’ın Sebibahrat Meydanını doldurdular.

Kalabalık kitleler; Suriye’nin ulusal-güvenlik ve istikrarını hedef alan, onur verici milli ve ulusal tutumlarını sabote etmek isteyen evrensel büyük bir komploya maruz kaldığını ifade ederlerken, ulusal birlik-beraberlik içinde el ele, omuz omuza vatanı savunma ve liderinin etrafında daha sıkı kenetleşme azimlerini belirttiler.

Halkın iradesinin her türlü gücün üstünde olduğuna dikkat çeken kalabalık kitleler; hiç bir gücün vatan ve liderini savunma azimlerini kırmayacağının altını çizdiler.

Katılımcılar Suriye halkını gücü, bilinci ve vatan sevgisiyle komployu başarısızlığa uğratabileceğini vurgulayan sloganlar attı.

Suriye’nin maruz kaldığı komplo ve vahşi saldırının Ortadoğu Bölgesindeki emellerini gerçekleştirmek amacıya Amerikan emperyalizmi tarafından yıllar önce planlandığını söyleyen katılımcılar, Suriye kanının akıtılmasına ortak olan bazı Arap rejimlerinin teröristleri silahlandırma çağrılarını kınadı.

Mitinge katılımlarının Suriye toplumunun sahip olduğu ulusal birliğe vurgu yapma hedefi taşıdığını dile getiren katılımcılar, ABD ve batılı güçlerin tek vatan evlatları arasında yaratmaya çalıştıkları fitneyi reddetti.

Diğer yandan “Lemmet Şeml” Grubundan Rua Hasan, gruptaki arkadaşlarıyla birlikte dış emellere ve Suriye’ye yönelik saldırıya karşı koymak için vatan evlatlarıyla işbirliği yaptıklarını bildirerek Suriyelilerin içişlerine yönelik her türlü dış müdahaleyi reddettiklerini ve ulusal birliklerine tutunduklarını kaydetti.

Suriye ordusuna destekleri ve takdirlerini ifade eden katılımcılar, vatan koruyucularının akıttıkları saf kanların ulusal birliği pekiştirdiğini vurguladı.

Mitinge katılan vatandaşlar, Suriye’ye dayatılan ekonomik yaptırımların Suriyelileri meşru Arap haklarını savunmaktan vazgeçiremeyeceğini ifade ederek Suriye halkının vatanı bölüp parçalama çabalarını reddetme kararlılığının altını çizdi.

Silahlı terör gruplarının sivil vatandaşlar ve güvenlik güçlerine karşı işledikleri katliamların insani duyguları ve vicdanları sarstığını ifade eden katılımcılar, vatan evlatlarının tek safta yer aldıklarına ve silahlı gruplarla mücadelesinde orduyu desteklediklerine dikkat çekti.

Katılımcılar, tüm Suriye halkını vatanlarının güvenliğini korumaya, vatanı savunmaya ve komployla mücadeleye çağırdı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı