FotoğraflarGenel

Foto – Suriye halkı terörü destekleyen devletlere öfkelerini ifade ettiler

Binlerce vatandaş bugün Dera, Tartus ve Hama kentlerinde İşçi Birlikleri önünde toplanarak Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan rejimleri tarafından desteklenen terör çetelerinin Şam kırsalı Adra İşçi Konutlarında işledikleri insanlık dışı katliamları kınadı.

Vatandaşlar söz konusu devletlerin rejimlerine öfkelerini ifade eden sloganlar atarken, Suriye’de akıtılan tüm masum kanların sorumluluğunu bu devletlerin rejimlerine yükledi.

BM ve uluslar arası tüm örgüt-kurumlardan bu devletleri teröre desteklerini kesmeleri için baskı uygulamaları talebinde bulunan vatandaşlar; insanlık tarihinin benzerini görmediği bu katliamların sorumlularından hesap sorulmasını istedi.

İşçi birlikleri il başkanlarının katıldıkları eylemlerde vatandaşlar Suriye’de işlenen tüm bu terör eylemleri ve kimi devletlerin bu eylemleri işleyen azılı tekfircilere destekleri karşısında uluslar arası toplumun sessizliğini kınadı.

Vatandaşlar Suriye ordusunun teröre karşı mücadelesi ve vatan uğruna gösterdiği eşsiz fedakarlıkları sloganlarıyla överken; Suriye’nin yönetim, ordu ve halk olarak teröre karşı büyük zafer sağlama azmi ve kararlılığını vurguladı.
suriyehalki_eylem (1)

suriyehalki_eylem (2)

suriyehalki_eylem (3)

suriyehalki_eylem (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu