FotoğraflarGenel

Foto – Suriye kelimenin tam anlamıyla bir savaş durumu içerisindedir

Suriye’de Riyad Hicab başkanlığındaki yeni hükümet Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın huzurunda anayasal andı içti.

Yasal andı içmeleri ardından hükümet üyeleri ile bir araya gelen el-Esad; çalışmak ve vatandaşlara hizmet etmek için görev üstlenildiğini unutmamak gerektiğini belirterek toplumsal yönlerin politik ve güvenlik istikrarında temel role sahip olduklarının altını çizdi.

El-Esad açık ve net bir vizyonla birlikte ekonomik bir mantığa sahip olma gereğine vurgu yaptı.

Vatandaşların büyük umutlarına işaret eden el-Esad olanakların üstünde olsa bile vatandaşların meşru haklarına dikkat çekerken, vatandaşlarla muamelelerde teorik ve pratikte dürüst ve şeffaf olunması önemine vurgu yaptı. Bu durumlarda vatandaşların anlayış ve destek içinde olacaklarını ifade eden el-Esad; “her zaman söylediğim gibi asıl dava vatandaşlarla iletişim ve bağdır..” şeklinde konuştu.

El-Esad olanak ve imkanlar konusunda vatandaşları bilinçlendirme ve onlarla dürüst olmanın gereğine vurgu yaparak böylelikle halkın bakan ve bakanlığın çalışmalarını daha iyi şekilde değerlendireceğine işaret etti.

Tarım sektörünün büyük önemine dikkat çeken el-Esad; stratejik öneme sahip bu sektörü kalkındırma ve garantileme yönünde çabaların yoğunlaştırılması öneminin altını çizdi.

El-Esad Suriye’de hiç bir sektörü tarım sektörüyle karşılaştırmanın mümkünü olmadığını, çünkü halkın büyük kesiminin bu sektörden beslendiği gibi ulusal ekonomiye desteğinde de büyük katkısı olduğunu belirtti.

Sağlık eğitim ve gıda gibi alanlarda vatandaşlara destek politikasından vazgeçilmediğini ve vazgeçilmeyeceğinin altını çizen el-Esad; fakat bu destek mekanizmasını geliştirmenin büyük bir önem arz ettiğine vurgu yaptı.

El-Esad destek mekanizmasının başlı başına yolsuzluğun bir penceresini oluşturduğunu ifade ederek akıllı kart gibi gelişmiş bir mekanizma kurma gereğine işaret etti.

Suriye’nin kelimenin tam anlamıyla bir savaş durumu yaşadığına dikkat çeken el-Esad; savaş durumunda tüm politikaların, yönelimlerin, sektörlerin ve olanakların zafer sağlama yönünde olması gerektiğini belirtti.

Bu arada Cumhurbaşkanı el-Esad geçen Cumartesi günü; Hicab başkanlığında teşkil edilen Suriye Arap Cumhuriyetinin yeni hükümetine ilişkin 210 sayılı kararnameyi onaylamıştı.

Bir Yorum

  1. ASLINDA BİR MİLADIN DEMOKRASİ EŞİĞİNDE DÜNYA BUNU FARK ETMEK BENİM İÇİN ÇOK BASİT OLDU DEMOKRASİ İNSANLARIN ÇILGINCA ARAYIP BULAMADIĞI BULDUĞUNDA İSE BU HIYAR NİYE EĞRİ DİYEN VATANDAŞ BİR YÖNETİM ŞEKLİ DÜŞÜNÜĞN SOYUNU SOPUNU SİLEN SÜPÜREN TABİİ DEMOKRASİ İLE DE YÜZ YÜZE AZAN BİR İNSANLIK SURİYE İRAN MISIR VE DİĞER ARAP ÜLKELERİNİN TÜM HOMURDANMASININ ALTINDA YATAN SIKINTI BENCE BU İRAN SURİYE MUHALLİFLERİ BU YÖNETİM ŞEKİLİNE YILLARDIR BAŞ KALDIRMAKLA KALMAMIŞ VE HER FIRSATTA PASİF DİRENİŞLERİ İLE SUSTURULDULAR BU İŞ SUYUN ÜZERİNE ÇIKTTI KİMSE BATIRAMAZ ARTIK BU ŞEKİLDEKİ İDARE ŞEKLİ İLE YÜNETİLEN MİLLETLETLER KENDİLİĞİNDEN İÇTEN İÇE ÇÖKMEYE BAŞLIYACAKLARDIR. TABİ ETRAFINI DA RAHATSIZ ETMİŞ OLACAKLARDIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı