Genel

Foto – Suriye ordusu birkaç gün sürecek askeri tatbikatlarına başladı

Suriye Silahlı Kuvvetleri Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığının hazırladığı pratik savaş eğitim planı kapsamında birkaç gün sürecek askeri tatbikatlarına başladı.

Tatbikat kara, deniz ve hava kuvvetlerinin katılımıyla düzenlenirken ordumuzun savaşa hazırlık ve olası bir kara, deniz ve hava saldırısı karşısında üzerine düşen görevleri yerine getirebilme gücünü denemeyi hedefliyor.

Bu kapsamda Deniz Kuvvetleri deniz ve sahil füzeleri, deniz helikopterleri ve füze teknelerinin katılımıyla canlı mühimmatla düzenlediği tatbikatta olası bir düşman deniz saldırısına karşı manevra gücünü sınadı.

Gerçek savaş koşullarında yapılan askeri tatbikata katılan deniz kuvvetleri birliklerinin saldırıya karşı koymada sergilediği yüksek performans ve düşman hedefleri yüksek bir dikkatle vurması kahraman Suriye ordusunun sahip olduğu yetenek ve verimliliği, modern ve gelişmiş silahları kullanabilme gücünü ortaya koydu.

Tatbikata Ordu ve Silahlar Genel Komutan Yardımcısı, Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Korgeneral Davut Abdullah Raciha’yla birlikte Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığının üst rütbeli subayları katıldı.

Korgeneral Raciha, deniz kuvvetlerinin yüksek eğitim düzeyini ortaya koyan tatbikatın sergilediği performansı ve sahillerimizde vatan ve ulus düşmanlarının olası bir saldırısına karşı savunma gücünü övdü.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı