Genel

Foto – Suriye seçim sonuçları oy sayımının sona ermesiyle ilan edilecek

Suriye Seçim Yüksek Komisyonu Müsteşar Yargıç Halef el-Azzavi; Halk Meclisi seçimlerinde oy kullanma işlemlerinin ülke genelindeki tüm seçim merkezlerinde sona erdiğini ilan etti.

SANA’ya yaptığı açıklamasında Azzavi; sandıkların meclis adayları yada vekillerinin yanı sıra seçim merkezlerindeki yargı komiteleri ve medyanın huzurunda açılıp oy sayımının yapıldığını belirtti.

Azzavi; oy sayma işleminin sona ermesi ardından seçim merkezlerindeki seçim komitelerinin tutanak hazırlayıp oyları yeniden sandıklara mühürleyeceğini, sandıkların da yargı yan komitelerinin emaneti olarak valiliklerdeki seçim dairesinde tutulacağını söyledi.

Yargı yan komitelerinin adaylar veya vekilleri ve medya kanalarının huzurunda ildeki tüm seçim sandıklarını toplayacağını ve iki nüshalık tutanaklar hazırlayacağını ifade eden Azzavi; tutanak nüshalarının ilkinin Seçim Yüksek komisyonuna, ikincisinin ise Valilikte kalacağını belirtti.

Azzavi; seçim sonuçlarına herhangi bir itirazın olması durumunda tüm illerde dlunan Yargı Yan Komitelerinin derhal bu itirazları değerlendireceğini ve sonuca bağlayacağını söyledi.

Seçim Yüksek Komisyonu Başkanı Azzavi; Halk Meclisi seçimlerinin nihai sonuçlarının, illerdeki tüm seçim dairelerinden sonuçların ulaşması ve toplanması ardından derhal Seçim Yüksek Komisyonu tarafından resmi olarak ilan edileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı