FotoğraflarGenel

Foto – Suriye’de donanma güçlerinden sonra kara kuvvetleri de tatbikatlara katıldı

Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetleri askeri tatbikatlarının ikinci gününde yüksek bir performans ve başarı sergilerken, donanma güçlerinden sonra kara kuvvetleri de tatbikatlara katıldı.

Deniz donanma güçlerinde denizaltılarla mücadele gemileri deniz hoverkraftlarıyla işbirliği içinde sanal düşman denizaltılarını bularak onları yüksek bir başarıyla sabote etti.

Sahil top birlikleri ise benzer bir başarıyla sanal düşman gemilerine karşı koyarak hedeflerini denizin dibine gönderdi.

Öte yandan insan kurbağa birlikleri özel birliklerin katılımıyla havadan paraşütlü atlama ve denizden dalma operasyonlarında sahildeki sanal hedefleri basarak görevlerini yüksek bir performansla yerine getirdiler.

Üstün bir performans ve profesyonellikle uygulanan operasyonlarda görevler başarıyla yerine getirilirken, farklı birlikleriyle silahlı kuvvetlerimizin aldıkları nitelikli eğitim ve yüksek nitelik ortaya koyuldu.

Donanma güçlerinin askeri tatbikatlarına eş zamanlı olarak mekanik birliklerle pekiştirilmiş zırhlı teşkilatlarımızdan biri, canlı cephane ile eylemsel teknik bir tatbikatta bulundu. Tatbikatlara savaş uçaklarının yanında ateş destek helikopterleri ve füze bataryaları dahil muhtelif silahlar katılırken; katılan birlikler arasında yüksek düzeyde işbirliği, koordinasyon ve entegrasyon sergilendi.

Silahlı kuvvetlerin farklı uzmanlık birimleri arasında ileri düzeyde yüksek bir moralle hedefleri yok etme performansının sergilendiği tatbikatlarda; sanal hedeflerin tümü rekor rakamlarla yok edildi.

Donanma ve kara kuvvetlerimizin üstün performanslarında ordu ve tüm silahlı kuvvetlerimizin vatanı savunmada, bağımsızlık, egemenlik ve onurunu korumada güçlü bir kale olarak kalacağı kanıtlandı. Tatbikatlarda Genel Kurmay Başkanı Korgeneral Fahd Casim el-Freyc ve orduda üst düzey subaylar hazır bulundular.

Korgeneral Freyc tatbikatlara katılan birliklerin sergiledikleri üstün performans, hedefleri tam isabetle yok etme, aralarındaki işbirliği ve koordinasyonu övdü.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı