FotoğraflarGenel

Foto: Suriyede gözlemciler çalışmalarını sürdürüyor

Uluslararası gözlemciler heyetinden bir ekip dün Hama Valisi Enes Naim’le bir araya gelerek Hama’da konuşlanan gözlemcilerin sayısının 28’e çıkarılmasıyla ilgili koordinasyon mekanizmasını görüştü.

Vali Naim, valiliğin gözlemcilerin görevini başarıyla yerine getirebilmeleri amacıyla her kolaylığı sağladığını ve gerekli önlemleri aldığını belirterek gözlemcileri vatandaşlarla yaptıkları görüşmeler sonucunda ulaştıkları bilgiler ve olayların doğruluğundan emin olmaya çağırdı.

Diğer yandan gözlemciler ekibi, Hama kentindeki Arbain ve Cünub el-Malaab semtleri ve ulusal hastaneyle birlikte Hama kırsalındaki Suran beldesini ziyaret etti.

Homs kentinde Kerm el-Loz, Yeni Akrama semtleri, el-Velid banliyösü, Kızılay Örgütü Şubesi, Reis Bulvarı, el-Nüzha ve 8 Mart bölgeleri ve polis lojmanlarını ziyaret eden gözlemci ekipleri ziyaret ettikleri bölgelerin sakinleriyle görüştü.

Bir başka gözlemci ekibi ise, Şam Kırsalına bağlı Muaddamiye kenti ve Şam’daki Teşrin Askeri Hastanesini ziyaret etti.

Dera’da görev yapan gözlemci ekipleri de Dera el-Beled bölgesi, Dera kırsalına bağlı Dael ve Hurbet Gazala kentlerini ziyaret ederken farklı ekipler Deyrezzor kentinde el-Cura semti, Sicin Caddesi ve Muhsin kenti, Halep kırsalında da el-Bab bölgesine bağlı Tadef nahiyesini gezdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı