Genel

Foto – Suriye’de huzurun sağlandığı bölgelerde yapım-onarım cihadı başlatıldı

Suriye güvenlik birimleri tarafından güven-istikrarın yeniden sağlanması ardından ilgili kurumlar ve hizmet birimleri silahlı terör gruplarının Homs Kentindeki İnşaat ve Babaamro semtlerinde vatandaşlara ilaveten kamu ve özel mülklere bulundukları terör saldırıları neticesinde meydana gelen yıkım ve bozgunculuk kalıntılarını kaldırma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Terör kalıntılarını kaldırma çalışmalarına eş zamanlı olarak semtte yaşayan vatandaşların tüm gereksinimlerini de karşılama ve temin etme yönünde yoğun çabalar başlatıldı.

Silahlı terör gruplarının kundaklama ve sabotaj saldırılarına maruz kalan kamu ve hizmet binaları uzman atölyeler tarafından yeniden restore edilirken, belediye temizlik ekipleri teröristlerin yollarda koydukları barikat ve metrisleri kaldırmaya çalışıyor.

Bu bağlamda semtin Brrezilya Caddesinde ikamet eden vatandaşlar; güvenlik birimlerinin semtlerine girmeleri ve ‘kendilerini eli kanlı gözü dönmüş teröristlerden kurtarmalarından duydukları memnuniyeti’ ifade ettiler.

Ahali; teröristlerin semt içinde akla gelecek ve gelmeyecek çirkef eylemlerde bulunduklarını, vatandaşları evlerinde hapsettiklerini, bir kısmını malını mülkünü terk edip göç etmeye zorladıklarını ve yaşantılarını cehenneme dönüştürdüklerini belirterek, güvenlik birimlerinin müdahalesiyle kavuştukları güvenli ortamdan memnun olduklarını ifade ettiler

Bu arada Suriye Petrol Kamu Şirketi; silahlı terör gruplarının Homs iline bağlı Sultaniye Bölgesinde sabotaj saldırıları düzenlediği petrol boru hatlarını onarma çalışmalarına başladı.

Silahlı terör gruplarının sabotaj eylemlerinde petrol boru hatlarında büyük hasarların meydana gelmiş olması nedeniyle restore ve onarım çalışmalarının on gün sürmesi bekleniyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı