Destek GösterileriFotoğraflarFotoğraflı Destek GösterileriGenel

Foto – Suriye’nin Şam ve Tartus kentlerinde yönetime destek gösterileri yapıldı

Şam’ın Sebibahrat meydanında ve Tartus’un Deniz Kornişinde “Suriye İçin Evrensel Yürüyüş” çerçevesinde toplanan kitleler Suriye’nin içişlerine yönelik her türlü dış müdahaleyi reddettiklerini ve Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad yönetiminde uygulanan kapsamlı reformları desteklediklerini haykırdılar.

Ülkeyi hedef alan düşmanca saldırı ve komploları şiddetle kınayan kitleler; uluslararası alanda Suriye’ye sundukları destek nedeniyle dost devletlere takdir ve teşekkürlerini sundular.

Vatanın kötülüğünü isteyen bütün güçler karşısında Suriye halkının tek yürek tek yumruk olduğunu dünya âleme ilan etmek için bu yürüyüşe katıldıklarını dile getiren kitleler; terörü vatan topraklarından bütün kalıntılarıyla birlikte kazıyıncaya kadar Suriye halkı olarak tek yumruk olarak mücadele edeceklerini ifade ettiler.

Suriye halkının komplo ve saldırılar karşısında tek safta omuz omuza durduğunu kaydeden kitleler Suriye’nin geçmişte olduğu gibi gelecekte de insan onuru olarak kalacağını belirttiler.

Halkın vatan sevgisinin geleceği aydınlatan bir meşale olarak kalacağını vurgulayan kitleler; kimi Arap ve batılı ülkelerin desteği ile silahlı terör gruplarının işleyeceği katletme ve bozgunculuk eylemlerinin Suriye halkının gücünü ve iradesini bilemekten öte hiçbir etkide bulunmayacağını haykırdılar.

Silahlı terör gruplarını destekleyen devletlere özgürlük, ulusallık ve insanlık onurunu öğrenmek için tarihi okumaları çağrısında bulunan kitleler; bu devletlerin malları ve bütün imkanlarını Suriye’ye karşı kullansalar da halkın direnişi ve vatanseverliğini sarsamayacaklarını kaydettiler.

Suriye’ye karşı kurulan komplonun birinci yılını doldurduğuna dikkat çeken kitleler; Suriye’nin halkın bilinci ve iradesiyle geçmişte olduğu gibi gelecekte de bütün komploları hezimete uğratacağını vurguladılar.

Bu evrensel yürüyüşe gösterilen geniş katılımın Suriyelilerin vatanlarına duydukları sevgi ve vefayı yansıttığını dile getiren katılımcılar; bir yıl süresince maruz kalınan saldırı ve katliam faaliyetlerinin Suriye halkının vatanına ve yönetimine bağlılığını arttırdığını aktardılar.

Silahlı terör gruplarına karşı mücadelede gösterdiği fedakârlık ve kahramanlıklar nedeniyle ordu ve güvenlik güçlerine minnet duyduklarını beyan eden katılımcılar; Suriye yönetimi, halkı, ordusu ve güvenlik güçleriyle birlikte komplo karşısında nihai zafere kadar ilerleyeceklerini dile getirdiler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı