FotoğraflarGenelSuriye Düşmanları

Foto – Türkiye göz göre göre uçağın vurulduğu yer ile ilgili yanlış bilgiler veriyor

Türkiye’nin savaş uçağının veya uçaklarının Suriye’nin hava sahasını ihlal ederek egemenlik hakkını çiğnemesi ardından Suriye’nin doğal savunma hakkı çerçevesinde uçağı düşürmesi ile ilgili Türkiye yönetimi göz göre göre yalan söylemeye devam ediyor.

Suriye’nin karasularının 12 mil olduğu yıllardır bilinen bir bilgidir. Türkiye basını Suriye yönetiminin uçağın havasahasını ve karasularını ihlal ettiğinden dolayı vurulduğunu bildirdiği andan itibaren müthiş bir dezenformasyon yaparak uçağın uluslararası sularda vurulduğunu ve Suriye karasularına düştüğünü bildirmeye başlamıştır.

Aşağıdaki fotoğraflar gün boyu çeşitli basın kuruluşlarında gösterilern haritalardır, herhangi bir oynama yapılmamıştır.

Uçağın sürekli irtifa düşürerek seyir etmesinin radara yakalanmadan alçaktan uçuş yapmak istediğinden dolayı olduğu uzmanlarca açıklanmıştır. Suriye sınırına 200 feet gibi olağanüstü alçak bir seviyeden giriş yaparak radara yakalanmayacağını düşünen uçak Türkiye’nin bildirdiğine göre en az 5 dakika Suriye havasahasını ve karasularını ihlal etmiştir. 11:42′den 11:47′ye kadar…

Suriye tarafından herhangi bir ses çıkmadığını düşünen ve bundan cesaret alan uçak ikinci ihlal için yeniden giriş yaptığı anda Suriye tarafından etkisiz hale getirilmiştir. Aşağıdaki fotoğrafta ülkelerin karasuları çizilerek bilgi verilmeye başlanmış ama 12 mil olan karasuları çizgisi 8 mil civarında çizilerek göz göre göre yalan söylenmiştir. Türkiye yönetiminin verdiği bilgilere göre uçağın 13 mil açıkta vurulduğu ve buranın uluslararası sular olduğu iddia edilmektedir. Oysa 12 mil zaten Suriye’nin kendi karasularıdır.

Suriye yönetimi olayla ilgili yaptığı ilk açıklamada uçağın kendi havasahası içerisinde vurulduğunu belirten aşağıdaki resme yer vermişti.

2 Yorum

  1. Peki suriye’nin radar sistemi yok mu. uçakları gözle mi izliyorlar. sınıra yaklaşırken neden uyarı yapılmadı. Hikaye sizin anlattıklarınız.

  2. Siz neden uyarı yapılmadı diye soracağınıza neden uçak sınır ihlali yaptı diye sorarsanız daha uygun olmaz mı? Şöyle örneklendirelim, ikimiz komşu olsak sizin benim evime tecavüz etme hakkınız var mı? Benim kapımın önünde keşif yapma hakkınız var mı? Türkiye bir yıldan fazla bir süredir teröristlere destek vererek Suriye’de saldırılar düzenlettirmektedir, bu konuda ne söyleyeceksiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı