FotoğraflarGenel

Foto:İsrail saldırıları Şam’daki BM Temsilcilik binası önünde protesto edildi

İsrail’in Gazze’ye yönelik vahşi saldırılarını protesto etme ve kınama amacıyla kalabalık halk kitleleri bugün Şam’daki BM Temsilcilik binası önünde gösteri düzenledi.

Kitleler gösterilerinde Gazze halkıyla dayanışmalarını haykırarak, çocuk, kadın yaşlı demeden Filistinlileri katleden İsrail’i kınadı.

Şam Üniversitesinde öğrenim gören yüzlerce öğrenci; bugün Şam’da BM Temsilcilik binası önünde bir araya gelerek İsrail’in Gazze’ye yönelik vahşi saldırılarını lanetledi ve saldırılar karşısındaki Arap ve uluslararası sessizliği kınadı.

Suriyeli öğrencilerin yanı sıra farklı Arap ülkelerinden gelerek Şam’da öğrenim gören öğrencilerin de bulunduğu gösteride yankılanan sloganlar Suriyelilerin ve Filistinlilerin tek bir halk olduğu vurgulanırken kimi Arap devlet ve yönetimlerin Suriye’ye karşı kurulan komplo içerisinde bulunması ve Gazze’de yaşananlar karşısında sessiz kalmaları şiddetle kınandı.

Arap Liginin ABD ve İsrail’in elinde bir araç haline geldiğini dile getiren öğrenciler; sömürgeci güçler tarafından maruz kaldığı evrensel saldırılara rağmen, Filistin halkının yanında olduğunu ve onu desteklediğini ilan etmesinin, Suriye’nin, hala direniş ve Araplığın sembolü olduğunun bir kanıtı olduğunu ifade ettiler.

Gazze’ye yönelik Siyonist saldırıların derhal durdurulmasını talep eden öğrenciler; Siyonist düşmanın Filistin halkı üzerinde uyguladığı soykırımın sorumluluğunun, işbirlikçi Arap yönetimleri ve Uluslararası Güvenlik Konseyine ait olduğunu vurguladılar.

Arap topraklarındaki ve dünyadaki bütün ilerci güçlere Filistin halkının yanında durma çağrısında bulunan öğrenciler işgalci İsrail’in saldırı ve bombardımanının Filistin halkına uygulanan bir soykırım olduğunu vurguladı.

Bu arada Tartus’ta yüzlerce öğrenci, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını ve Siyonist işgalin çocuk, kadın, yaşlı demeden Filistin halkı hakkında işlediği katliamlara yönelik uluslararası suskunluğu kınamak için Gazze ahalisiyle dayanışma mitingi düzenledi.

Mitinge katılan öğrenciler, İsrail’in Gazze’ye saldırıları ve işgalin Filistin halkına yönelik bütün uygulamalarını sert bir dille kınadı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu