GenelSuriye Düşmanları

Fransa, Suriye’de müdahaleci siyasetlerini sürdürüyor

Fransa,Suriye’de müdahaleci siyasetlerinin devamında Suriye teröristlerini desteklemek amacıyla toplantı düzenliyor.

Fransa Le Nouvel Observateur nin haberine göre Fransa bugün Suriye muhaliflerine destek veren ülkelerin katıldığı toplantının düzenlenmesine tanık oldu.

Halen Afrika ülkesi Mali’ye saldıran Fransa hükümeti bu toplantıyı düzenlemekle Suriye meselesinin unutulduğunu empoze etmeye çalışıyor.

Bu arada Fransa dış işleri bakanı Loran Fabiyus, açıklamasında Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esed’in devrilmesi yönünde ümit verici hiçbir belirti görülmediğini söyledi.

Bu arada Fransa hükümetinin kendisini Suriye elçisi olarak nitelediği Suriyeli teröristlerin temsilcisi manzar Mahus, açıklamasında bugünkü toplantının hedefinin uluslar arası toplumun Suriye gelişmeleriyle ilgili sorumluluğunun hatırlatılması olduğunu söyledi.

Fransız gazetesinin yazdığına göre batılı bir diplomat ise Suriye’nin sözde dostları ülkelerin Fas toplantısında onlara mali destek vereceklerine dair vaatlerinin yerine getirilmemesinden söz ettiğin.

Suriye muhalifleri dostları 12 Aralık 2012 de Fas toplantısında terörist gruplara 145 milyon dolar yardım vadinde bulunmuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı