GenelSuriye Düşmanları

Fransa’dan Suriyeli muhaliflere destek

Fransa dışişleri bakanlığı, Cenevre 2 anlaşmasından önce Suriyeli muhalif grupların Paris’te bir oturum düzenleyeceklerini bildirdi.
Şin Hua haber ajansının bildirdiğine göre Fransa Dış İşleri Bakanlığı sözcüsü Romen Nadal dün (Çarşamba) yaptığı açıklamada 12 Ocak tarihinde sözde Suriye dostları ülkeler dışişleri bakanlarının özel bir oturum düzenleyeceklerini bildirdi.
Bu toplantıya yurt dışında bulunan Suriyeli muhalifler’den de bir heyet Ahmed el-Cerba başkanlığında katılacak.
Sözde Suriye dostları ülkeleri, Katar, Arabistan, Türkiye, Amerika, İtalya, İngiltere, Fransa, Ürdün, Almanya, Mısır ve BAE ülkelerinde oluşuyor.
Fransa’nın başkenti Paris 13 Ocak Pazartesi tarihinde ise Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin görüşmesine ev sahipliği yapacak.
BM Resmi Temsilcisi Farhan Hak, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Lavrov ve Kerry’nin Suriye meselesinin ele alınacağı ve 22 Ocak’ta İsviçre’nin Montrö Şehri’nde düzenlenecek olan Cenevre – 2 Barış Konferansı’na doğrudan katılımı henüz kesinleşmeyen İran’ın durumunu istişare edeceklerini belirtti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı