Genel

Freyc:Terör saldırıları orduyu görevinden alıkoyamayacak

Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanı Yardımcısı ve Savunma Bakanı Korgeneral Freyc: Milli Güvenlik Binasında meydana gelen hain, korkak ve günahkar terör patlamasının, kahraman ordumuzu vatanı savunma ve terörü kökünden kazımada üstüne düşen görevi yerine getirmekten alıkoyamayacağını vurguladı.

Şehitlerin vatan onuru ve kerametini koruma yolunda şehit düştüklerini ifade eden Freyc; vatan ve vatandaşların güvenliğine uzanacak kötü ellerin kesileceğini, terör çetelerinin de çökertileceğini belirtti.

Korgeneral Freyc; Cezire ve Arabiye gigi kiralık medya kanallarının Suriye Arap Ordusuna ilişkin yayınladıkları haberlerin aslı gerçeği olmadığını belirtti.

Bu haberlerin iftira ve uydurmalardan ibaret yalanlar olduğunu vurgulayan Freyc; hedefin Suriye ve Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’ın etrafında kenetleşen Suriye halkı ve kahraman ordusunun terör ve dış planlara karşı mücadele azimlerini kırmak olduğunu ifade etti.

Freyc; Arap olduklarını iddia eden Cezire ve Arabiye’nin Araplıkla ilgileri olmadığını ve hiç bir şekilde Arapları temsil etmediklerine işaret etti.

Bu kanalların Arap düşmanları olduklarını ifade eden Freyc; İdlib ve Şam’ın Meydan Semtine ilaveten Üçüncü Zırhlı tugayda ordudan bölünmelerin olduğu, dördüncü tümende de patlamaların olduğuna ilişkin yayınladıkları haberlerin hiç bir şekilde aslı gerçeği olmadığını vurguladı.

Korgeneral Freyc; İdlib’teki durumların kontrol altında ve istikrarlı olduğunu söyledi.

Kahraman ordu ve silahlı kuvvetlerimizin onur verici tüm tutumlarına sabit ve sağlam olarak tutunduğuna vurgu yapan Korgeneral Freyc; Suriye’nin tutumlarını, onurunu, haysiyetini ve rolünü hedef alan dış planların yanında bu planların elinde alet olan terör gruplarını çökertmede azimli ve ısrarlı olduğunun altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı