Genel

Fua ve Keferya halkının teröre karşı protestoları devam ediyor

İdlip eyaletinde yer alan Fua ve Keferya kasabaları halkı bu şehirlerin halen teröristlerin ablukası altında olmasını protesto amacıyla başlattıkları oturma eylemi 47. gününe girdi.

El-Alem televizyonunun bildirdiğine göre Bu iki kasabanın halkı ellerinde pankartlarla gösteri düzenleyerek, iki yıldır bu kasabalara yönelik devam eden kuşatmanın derhal sonlandırılmasını ve abluka altındaki bölge halkına çeşitli yardımların gönderilmesini istediler.

Son 6 aydır Fua ve Keferya halkı hiç bir yardım almamış ve bunun için gıda ve ilaç maddesi bakımından çok kötü durumda bulunmaktalar.

Eylemciler İran, Türkiye ve Rusya arasında imzalanan çatışmasızlık anlaşmasının tam olarak icra edilmesini ve Raşidin patlaması kayıplarının akıbetinin bir an evvel belirlenmesini istediler.

Suriye dışişleri bakanlığı da daha önce BM’ye gönderdiği çeşitli mektuplarda Keferya ve Fua kasabaları halkının kötü durumda olduğu konusunda uyarıda bulunmuş ve ve kasabaların halklarına gerekli yardımların ulaştırılması yönünde uyarıda bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu