Suriye Dostları

Galibaf: Siyonist İsrail rejimi ile ilişkilerin normalleştirilmesi çok büyük hatadır

İran İslami Şura Meclis Başkanı Muhammad Bagır Galibaf, terör rejimi İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesinin çok büyük stratejik hata olduğunu belirterek, ”zamanın Siyonistlerin anladığı dilin direniş dili olduğunu gösterdiğini” söyledi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile bir telefon görüşmesi yapan Galibaf, Filistinli mücahitlerin direnişini takdir ederek, Filistinli liderlerin direnişin devamını ve Siyonist düşmana zaferlerdeki rolünü takdir etti.

İran’ın her zaman Filistin’in destekçisi olduğunu ifade eden Galibaf, İran’a göre Filistinli mücahitlerin direnişinin Yüzyılının Anlaşması ve Siyonistlerin ilhak planlarını suya düşüreceğini söyledi.

Galibaf, bazılarının işgalci rejimle ilişkilerin normalleşme çabasının stratejik hata olduğunu söyledi.

İsmail Heniyye de Filistinlilerin İran’ın desteklerini takdir ettiklerini ve yakın işbirliği ile Yüzyıl Anlaşması ve ilhak planlarının engellenmesini temenni etti. Heniyye bazı ülkelerin terör rejimi İsrail’in yayılmacı ve cinayete dayalı siyasetleri karşısında sessiz kalmalarını eleştirerek  terör rejimi İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesini kınadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu