FilistinGenel

Gazi Hamed: Trump yönetimi boykot edilmeli

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Gazi Hamed, Trump başkanlığındaki Amerikan yönetiminin Siyonist ve işgal rejimi yanlısı olduğunu söyledi.

Hamed, dün akşam (31 Mart Pazar) konuyla ilgili yaptığı ve Filistin tv’ye ulaşan açıklamada, Amerikan yönetimini boykot etmek ve söz konusu yönetimle diyaloğu reddetmek gerektiğini ifade etti.

Amerikan yönetimiyle diyalog kurulmasını söylediğini iddia eden haberleri yalanlayan Hamed, Trump yönetimiyle değil genel olarak Amerikalılar ve Avrupalılarla görüşülmesi gerektiğini ifade ettiğini bildirdi.

Hamed, Trump başkanlığındaki Amerikan yönetimiyle diyaloğun mümkün olmadığına inandığını kaydederek, Trump yönetimini Siyonist olarak niteledi.

Mevcut Amerikan yönetiminin körü körüne işgal rejimini desteklediğini belirten Hamed, Trump yönetiminin sistematik olarak Filistin halkının haklarının aleyhine çalıştığını kaydetti.

Trump başkanlığındaki Amerikan yönetimiyle görüşmenin ve diyaloğun hiçbir yararı olmadığını ifade eden Hamed, hangi gerekçeyle olursa olsun Amerikan yönetimiyle görüşülmemesi ve Trump yönetiminin boykot edilmesi gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu