GenelSuriye Dostları

Gazze-Mısır sınırındaki tünelde meydana gelen göçükte Filistinli bir işçi öldü

Gazze Şeridi’nin güneyinde Mısır sınırındaki bölgede bulunan tünellerden birinde dün akşam (3 Aralık Pazartesi) meydana gelen göçükte tünelde çalışan işçilerden birinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Sivil savunma ekipleri tünelde göçük altında kalarak vefat eden 25 yaşındaki Muhammed Nahiz Ebu Seble isimli Filistinli vatandaşın cesedini Rafah kentinin doğusundaki Salahaddin bölgesi yakınlarında bulunan tünelden çıkardı.

Kaynaklar, tünelde meydana gelen göçükten çıkarılan Filistinli işçinin cesedinin Rafah kentindeki Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi’ne getirildiğini ve daha sonra defin öncesi gerekli işlemlerin tamamlanması için Adli Tıp’a gönderildiğini söyledi.

Siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi’ne abluka uygulamaya başladığı 2006 yılından bu yana Mısır-Gazze Şeridi sınırındaki tünellerde meydana gelen çeşitli kazalarda 200′den fazla Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Gazze Şeridi ile Mısır arasındaki sınır bölgesinde abluka süresince Gazze halkının az da olsa nefes almasını sağlayan ve inşaat malzemesinden yakıta birçok temel ihtiyaç maddesinin Mısır’dan Gazze Şeridi’ne sokulmasına yarayan yüzlerce tünel yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı