FilistinGenel

Gazze Şeridi’ndeki insani facia konusunda uyarı yapıldı

Gazze Muhasarası ile Mücadele Halk Komitesi Başkanı Cemal el-Hızri bu bölgedeki insani facia boyutları konusunda uyarıda bulundu.

Filistin Enformasyon Merkezinin verdiği haberde, Gazze Muhasarası ile Mücadele Halk Komitesi Başkanı el-Hızri bölgedeki mevcut durumu insani facia olarak niteleyip, Gazze halkının yüzde 70’ten fazlasının fakirlik çizgisinin altında yaşam sürdürdükleri ve 2014 yılında İsrail’in 50 günlük savaşı sürecinin etkisiyle bu bölgede fakirlik sınırının hızla artış kaydettiğini belirtti.

Cemal el-Hızri ayrıca, ırkçı rejimin 50 günlük savaşından bir yılı aşkın bir sürenin geçmesine rağmen, hala bu bölgedeki tahrip olunan binaların yapımının başlatılmadığı ve binlerce konutun virane halde olduğunu açıkladı.

Gazze Muhasarası ile Mücadele Hak Komitesi Başkanı ayrıca, İslam ve Arap ülkelerinden Gazze Şeridindeki 2 milyona yakın Filistinliye destek verilmesi, bu bölgedeki muhasaranın kaldırılması ve tüm güzergahların açılması ve bölgenin onarımı için gerekli malzemelerin girişinin sağlanmasını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu