Filistin

Gazze’de 1000 odalı 2 karantina alanı çalışmaları başladı

Gazze’de bugün (17 Mart Salı) sabah, özellikle bölgeye dışarıdan geleceklerin karantinaya alınması için toplamda 1000 odalı iki karantina alanı için yetkili organlar tarafından arazi düzleme çalışmaları başlatıldı.

Rafah Belediyesi’nde Sağlık ve Çevre Dairesi Müdürü Muhenned Muammer; “Bugün sabah Rafah vilayetinin batısında, 20 dönümlük bir arazi üzerinde karantina işlemlerine tahsis edilecek bir merkez kurulması için arazi düzleme çalışmaları başlatıldı” dedi.

Muammer çalışmaların belediye, Hükümet Takip Komitesi, sahil belediyelerinin sular idareleri ve elektrik dağıtım şirketi arasında tam bir koordinasyon ve işbirliği içinde yürütüldüğünü belirterek karantina işlemleri için gereken her şeyin sağlanacağını söyledi.

Muammer, Rafah’ta 500 briket oda inşa edileceğini, bir benzerinin de Gazze’nin kuzeyine inşa edileceğini, her odanın banyolu olacağını ve en fazla on gün içinde bu merkezlerin hazır hale gelmesini beklediklerini ifade etti.

Alanlara elektrik temini için elektrik dağıtım şirketiyle anlaştıklarını, bunun yanı sıra sağlıklı sular verilmesi için de Sular İdaresi’yle işbirliğinin sürdüğünü belirtti.

Hamas’ın bölgedeki sorumlusu Yahya Sinvar da her iki bölgedeki karantina merkezlerinin hazırlanması çalışmalarıyla bizzat ilgilendi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı şu ana kadar Gazze’de herhangi bir korona virüsü vakasına rastlanmadığını ancak özellikle bölgeye dışarıdan gelenler için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu