Genel

Gazze’de 48 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Gazze’deki Hükümet Basın ve Enformasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamada, dün (24 Ağustos Pazartesi) Gazze Şeridi’nde karantina merkezi dışında 4 kişide koronavirüs tespit edildiği açıklandı.

Gazze Hükümeti Basın Ofisi Müdürü Selame Maruf düzenlediği basın toplantısında, dün geceden itibaren tüm Gazze Şeridi kentlerinde 48 saat süreyle sokağa çıkmak yasağı uygulanacağını duyurdu.

Maruf yaptığı açıklamada, kamu ve özel işyerleri, eğitim kurumları, camiler, düğün salonları ve kulüpler dahil olmak üzere sokağa çıkma kararının tüm vatandaşlar için geçerli olduğunu söyledi.

Diğer yandan, Basın ve Enformasyon Merkezi, salgını kontrol edebilme adına vatandaşların gerekli tedbirleri almaları ve prosedürlere uymaları gerektiğini belirtti.

Basın ve Enformasyon Merkezi yaptığı açıklamada, vatandaşları, toplumun sağlığını korumak için yeni kararlar çıkana kadar belirtilen 48 saat boyunca evlerinde kalmaya çağırdı. Ayrıca, herkesi son derece dikkatli olmaya ve evde kalmaya, güvenlik önlemlerini almaya ve yalnızca yetkili devlet kurumları tarafından verilen talimatlara uymaya davet etti.

Abluka altındaki Gazze Şeridi’nde yer alan El-Meğazi Mülteci Kampı’nda aynı aileden 4 kişinin koronaya yakalanmasıyla birlikte Gazze’de ilk kez karantina merkezleri dışında vakalar tespit edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu