FilistinGenel

Gazze’de bir adım bile ilerleyemeyen İsrail, Gazze’yi bir haftada alabileceği hayaliyle yaşıyor

İsrail’in Gazze’ye karşı saldırıları sürerken Siyonist Rejim askerleri de Direniş’in hedefi olmaya devam ediyor. Siyonist Rejim ordusu kara harekatını başlatmasına rağmen Gazze’nin derinlerine giremediği gibi ağır kayıplar vermeye de devam ediyor.

Pazar günü Jerusalem Post’a açıklamalarda bulunan ‘İsrail ordusundan yetkili bir isim’, Siyonist Rejim ordusunun istese Gazze’yi bir hafta içerisinde ele geçirebileceğini ve iki sene içerisinde Hamas’ı alt edebileceğini iddia etti.

Ordu yetkilisi yaptığı açıklamada “Eğer Hamas’ı yok etmekle görevlendirseydik bunu gerçekleştirebilirdik. Dört bölüğe ayrılır, Gazze nüfusunu savaşın cereyan ettiği bölgelerden tahliye eder, bölgeyi ele geçirir ve her tarafını tarardık. Gazze Şeridi’ni ele geçirmemiz bir hafta, terörizmin altyapı tesislerini yok etmemiz iki sene alırdı” ifadelerini kullandı.

Böyle bir senaryoda bir gerilla savaşının başlayacağını söyleyen söz konusu kaynak, “İsrail ordusu Gazze’ye sonuncusu 2009’da olmak üzere defalarca kere girdi. Ordudaki her tugay bu dediklerimi yapabilir. Fakat önemli olan hedefin ne olduğu” şeklinde konuştu.

Bilindiği gibi henüz Gazze’nin içlerine girmemiş olmasına rağmen Siyonist Rejim ordusu Gazze Direnişi’nin yaptığı saldırılar sonucunda resmi olarak 100’den fazla askerini kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı