Cinayet ve KatliamlarFilistinGenel

Gazze’de otomobilde şehid olan mücahidlerin kimlikleri açıklandı

İşgal güçlerinin Gazze kentinin kuzeyinde bu sabah (10 Temmuz Perşembe) düzenlediği hava saldırısında üç direnişçi şehit oldu ve üç kişi de yaralandı.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, işgal uçakları araca Gazze kentinin kuzeyindeki En-Nefak Caddesi’nde saldırdı. Saldırıda üç kişi şehit olurken, üç kişi de yaralandı. Yaralıların kentin batısındaki Eş-Şifa Hastanesi’ne kaldırıldığı ifade edildi.

İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri, işgal ordusunun hava saldırısında mücahitlerinden 35 yaşındaki Baha Ebu’l-Leyl, 27 yaşındaki Salim Kandil ve 30 yaşındaki Amir El-Fuyumi’nin şehit olduğunu duyurdu.

İşgal ordusunun bu sabah Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahya’ya düzenlediği hava saldırısında da bir çocuk şehit oldu. Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, saldırıda 5 yaşındaki Abdullah Ramazan Ebu Ğazal’in hayatını kaybettiğini açıkladı.

İşgal ordusunun bu sabah yerel saatle 11:15′te Han Yunus’un doğusunda bir eve düzenlediği hava saldırısında ise bir genç şehit oldu. Saldırıda iki çocuk da yaralandı.

Dr. Eşref El-Kudra, saldırıda 19 yaşındaki İsmail Hasan Ebu Cami’nin şehit olduğunu, yaralı iki çocuktan birinin durumunun ağır olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu