FilistinGenel

Gazze’de savaş sırasında 5300 bebek dünyaya geldi

Filistin İçişleri Bakanlığı’na bağlı idareler, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı ve 7 Temmuz’da başlayıp geçen hafta Salı günü sona eren savaş boyunca vatandaşlarla ilgili 18 bin muameleyi tamamladı.
Gazze Şeridi’nde nüfus dairelerinin savaş boyunca 5300 bebeğin dünyaya geldiğini kaydettiği, 2140 şehit için de vefat belgesi verdiği, bakanlık memurlarından üç kişinin savaş sırasında şehit olduğu belirtildi.
Filistin İçişleri Bakanlığı Vekili Kemal Madi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, vatandaşlara acil konularda en iyi şekilde hizmet verebilmek için bakanlığa bağlı idarelerin savaşın sona ermesiyle birlikte tüm kapasitesiyle çalışmaya başladığını açıkladı.
Bakanlığın savaş sırasında özel bir acil durum komitesi oluşturduğunu kaydeden Madi, komitenin savaş boyunca imkanlar ölçüsünce insani hizmetler sunmaya çalıştığını ifade etti.
Bildiride, bakanlıklara bağlı idarelerin savaş sırasında yıkılan evlerde belgeleri kaybolanlar için 5 bin civarında yeni belge düzenlediği ve kendilerinden resmi muameleler sırasında alınan ücretlerin alınmadığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı