GenelSuriye Dostları

Gazze’de siyasi tutuklu olduğunu söyleyenler kamuoyunu yanıltıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil, Fetih Hareketi’nin Hamas’ın Gazze’de Fetih üyelerine yönelik siyasi tutuklama operasyonları gerçekleştirdiği iddialarının “duman bombaları” olduğunu ifade etti.

Quds Press’e konuşan Salah El-Berdevil, Gazze’de siyasi tutuklu hiç kimse olmadığını belirterek, Ramallah yönetimine bağlı güvenlik birimleriyle Siyonist işgal güçleri arasında yürütülen güvenlik koordinasyonunun bir parçası olarak Batı Yaka’da siyasi tutuklamaların devam ettiğini ve Filistin Özerk Yönetimi güvenlik birimlerinin uzlaşı için harcanan çabaları gözardı ederek bu tutuklamaları gerçekleştirdiğini söyledi.

Gazze’deki güvenlik birimlerine Batı Yaka’daki güvenlik birimleri komutanlarından bazılarıyla işbirliği içinde olan ve uzlaşı çabalarını baltalamak için birtakım eylemlerde bulunmaya hazırlanan bir grubun olduğu bilgisinin ulaştığını ve bunun üzerine söz konusu kişilerin 48 saat gözaltında tutulduğunu ve daha sonra 3 veya 4 kişi hariç çoğunun serbest bırakıldığını bildiren El-Berdevil, Fetih’in Hamas’a yönelik suçlamalarının kamuoyunu saptırma politikasının bir parçası olduğunu ifade etti.

Hamas lideri, iddiaları Batı Yaka’da güvenlik birimlerinin işlediği ihlalleri gizlemek için atılmış “duman bombaları”na benzetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı