Genel

Gazze’den atılan füzelerden 3′ünün Eshkol’a düştüğü iddia edildi

Dün gece sirenlerin çalınmasının ardından açıklama yapan işgal rejimi, Gazze’den atılan füzelerden 3’ünün Batı Nakab’taki Eshkol Yerleşkesi’nde boş araziye düştüğünü duyurdu.

Siyonist istihbarat kaynaklarına yakınlığıyla bilinen Walla internet sitesi yayınladığı haberde Gazze’den atılan füzelerin can kaybıyla maddi hasara sebep olmadığını belirterek, gece Gazze sınırındaki dikenli tellerle çevrili bölgeye de bir havan topu atıldığını iddia etti.

Dün gece sınırda mevzilenen işgal tankları Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus şehrinin doğu tarafındaki El-Karara beldesine ateş açtı. İşgal güçlerinin saldırılarına misilleme olarak direniş güçleri de Siyonist işgal güçlerine ait askeri noktalara birkaç havan topu attı.

Dün Gazze’ye yönelik hava saldırılarını yoğunlaştıran işgal güçleri, iki direniş komutanının şehit olmasına, ikisi çocuk ve ikisi de kadın olmak üzere yedi kişinin de yaralanmasına neden oldu.

İki hafta önce üç askerin kaybolmasını bahane eden işgal ordusu Batı Yaka’da başlattığı geniş çaplı askeri operasyonlara paralel olarak Gazze’ye yönelik de hava saldırılarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu