FilistinGenel

Gazze’ye 600 ton çimento ve 400 ton çelik giriş yaptı

Korsan İsrail basınında yer alan bilgilere göre, Siyonist Rejim’in 52 gün süren saldırılarının ardından Gazze’nin yeniden imarında kullanılacak 600 ton çimento, 400 ton çelik ve Batı Şeria’dan gönderilen diğer malzemeleri taşıyan ilk tırlar Gazze’ye giriş yaptı.

Bu haftanın başında Gazze’nin yeniden imarı için Kahire’de gerçekleştirilen uluslararası ‘bağış’ toplantısının ardından, salı günü sabahı bölgenin yeniden imarında kullanılacak malzemelerle yüklü ilk tırlar Gazze’ye giriş yaptı.

Siyonist Rejim’de yayın yapan Kanal 10 televizyonunun bildirdiğine göre Kerem Şalom sınır kapısından Gazze’ye giren tırların yükleri arasında 600 ton çimento ve 400 ton çelik de yer alıyor.

Öte yandan gerçekleştirilen seçimler sonucunda Hamas’ın Gazze’de iktidara geldiği 2007 yılından itibaren ilk defa sınır kapıları kullanılarak Gazze Şeridi’nden Batı Şeria’ya ihracat yapıldı. İsrail kontrolündeki sınır kapılarından gerçekleştirilen ihracatta Gazze’den Batı Şeria’ya bir kamyon muz ve bir kamyon hurma gönderildi.

Bugün Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon Gazze Şeridi’ne bir ziyaret gerçekleştirerek açıklamalarda bulunmuştu. Gazze’yi ziyaret eden Ban Ki-moon Gazze’deki yıkımın büyüklüğünden üzüntü duyduğunu belirterek, “Umut mesajı taşıyorum ve Gazze’nin yeniden imarının fiilen başladığını söylüyorum” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu