GenelSuriye Dostları

Gelecek ay Filistin uzlaşısı konusunda önemli gelişmeler yaşanacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi ve uluslararası ilişkiler sorumlusu Usame Hamdan, Hamas’ın Filistin’de bölünmüşlük halinin sona ermesi için Kahire’de yapılan son toplantıda varılan anlaşmayı uygulayacağını söyledi.

Hamdan, bugün (21 Ocak Pazartesi) Gazze’de kurulan esirlere destek çadırını ziyaretinin ardından verdiği röportajda, Filistin halkının gelecek ay uzlaşı konusunda gerçek gelişmelere şahit olacağını belirterek, 17 Ocak’ta Kahire’de yapılan toplantıda uzlaşı konusunda atılacak tüm adımların takviminin belirlendiğini ve bu ayın sonuna kadar tamamlanacağını ifade etti.

Uzlaşı anlaşması uygulandıktan sonra Filistin’deki resmi ve sivil bölünmüşlüğün tamamen sona ermesini ümit ettiklerini kaydeden Hamdan, Hamas Hareketi’nin Filistin’deki bölünmüşlük halinin devam etmesinden memnun olmayacağını dile getirdi. Hamdan, bölünmüşlük halinden en çok Siyonist işgalcinin yararlandığını bildirdi.

Fetih Hareketi’yle uzlaşı sağlamanın Hamas’ın stratejik seçimi olduğunu belirten Hamdan, Arap Baharı ve Gazze Şeridi’nde kazanılan zaferle oluşan olumlu ortamda Hamas’ın bu seçenekten vazgeçemeyeceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı