Suriye Dostları

General Bakıri: ABD’nin B-52 bombardıman uçaklarının bölgede uçuşunun operasyonel değeri yok

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, ABD’nin iki adet B-52 bombardıman uçağının bölgede uçuşu ve geri dönüşünün önemli bir operasyonel değeri olmadığını söyledi.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tümgeneral Bakıri, bölgedeki son ABD hareketleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
ABD’nin iki B-52 bombardıman uçağının bölgede uçuşu ve geri dönüşünün önemli bir operasyonel değeri olmadığını belirten Komutan Bakıri, ‘Geçen ay içinde, ABD uçak gemisi, ve helikopter taşıyıcı gemisi ile Georgia denizaltısı, Fars Körfezi bölgesini terk etti ve İran kıyılarının bin kilometre açıklarında konuşlandılar’ dedi.
Düşmanın güç gösterisi olarak adlandırılan bir dizi eyleminin İran’ın savunma gücünden korktuklarını gösterdiğini ifade eden Bakıri, ‘İran Silahlı Kuvvetlerinin hazır olması nedeniyle düşman, hiçbir şey yapamayacağını biliyor. Tüm bu tehditlere cevap vermeye tam olarak hazırız ve güçlerimiz zirvededir’ diye belirtti.
Silahlı Kuvvetlerin son tatbikatlarına da değinen Tümgeneral Bakıri, ‘Son 20 günde kara, deniz, savunma, insansız hava araçları İHA ve füze üzerinde 10’dan fazla operasyonel tatbikat yaptık ve yine yapacağız. Önümüzdeki günlerde kara tatbikatı da yapacağız. Silahlı Kuvvetlerin ülkemizin güvenlik ve milli çıkarlarını savunmaya hazır olduğu açıktır ve bu hazırlık her zaman olduğu gibi devam edecek’ diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu