GenelSuriye Dostları

General Hatemi: Terör ve radikalizm Batı Asya’yı tehdit ediyor

İran Savunma Bakanı General Emir Hatemi, terör ve radikalizm Batı Asya bölgesinde güvenlik ve istikrarı tehdit ettiğini belirterek, İran İslam Cumhuriyeti başta Özbekistan olmak üzere bölge ülkeleri ile işbirliği yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Savunma Bakanı General Emir Hatemi Perşembe günü Özbekistan Savunma Bakanı General Bahadır Kurbanov’la 8. Moskova güvenlik konferansının kulisinde gerçekleştirdiği görüşmede, terör ve radikalizm, ABD ve müttefiklerinin bölgeye yönelik müdahalelerinin sonucu olan iki tehlikeli fenomen olduğunu belirtti.

Savunma Bakanı General Hatemi görüşmede İran ve Özbekistan arasında diren tarihi ve kültürel bağlara işaret ederek, Tahran ve Taşkent bölgesel ve küresel arenalarda siyasi ve iktisadi ve özellikle askeri alanlarda işbirliğini geliştirmeleri gerektiğini vurguladı.

Görüşmede Özbek Bakan Kurbanov da iki ülkenin üst düzey liderlerinin siyasi iradesi ikili işbirliğini geliştirme yönünde olduğunu belirerek Tahran ve Taşkent arasında ikili güvenlik işbirliği daha da gelişmesini diledi.

Savunma Bakanı General Hatemi 8. Moskova konferansına katılmak üzere Rusya’nın başkentine gitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu