GenelSuriye Dostları

General İsmaili: Ülkenin askeri gücünü hiçbir müzakere ile değiştirmeyiz

İran Hatemül Enbiya -saa- Hava Savunma Karargahı Komutanı General Ferzad İsmaili, İslami İran coğrafyasının savunma kartallarının hangarlarıyla dolu olduğuna işaretle, düşmanlara İran topraklarına her türlü saldırısına ağır karşılık verileceğini belirtti.

Komutan İsmaili bugün Emleş ilçesinde katıldığı bir oturumda yaptığı konuşmada Hurremşehir’in işgalden kurtarılış yıldönümüne işaretle, şimdiki zaferler ve ilerlemelerin 8 yıllık kutsal savunma şehitlerinin kanının sayesinde gerçekleştiğini kaydetti.

İran hava savunmasının gece gündüz ülkenin hava sahasını savunmak için İslam İnkılabı Rehberi’nin kriterleri uyarınca gözünü dört açtığını ifade eden Komutan İsmaili, nükleer anlaşmaya işaretle, yaptırımların İran’ı aynen çelik gibi sağlamlaştırdığını, İran’ın Amerikalıların nükleer anlaşmadan çekilmesi konusunda hiçbir endişesi olmadığını ifade etti.

ABD’nin nükleer anlaşmanın imzalandığı ilk günden beri anlaşmaya uymadığına dikkat çeken İsmaili, ABD’nin yaptırımlarının İran üzerinde hiçbir etkisi olmadığı gibi İran halkının kararlılık ve iradesini daha da güçlendirdiğini vurguladı.

Ülkenin genelinde Hatemül Enbiya -saa- Karargahı’nın sistemlerinin 3 bin 700 noktaya konuşlandığına dikkat çeken Komutan İsmaili, hiçbir saldırgan uçağın İran’ın hava sahasına giremeyeceğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı