Suriye Dostları

General Nasirzade: İran İHA yapımında bölgede birinci

İran Hava Kuvvetleri Komutanı General Aziz Nasirzade, İran İslam Cumhuriyeti İHA üretimi ve bu uçakları kullanma alanında Batı Asya bölgesinde birinci sırada yer aldığını açıkladı.

Pazar günü düzenlediği basın toplantısında Hava Kuvvetleri’nin İHA’lardan yararlanma programları ve uygulamalarına işaret eden General Nasirzade, İran silahlı kuvvetleri tüm üslerini İHA birlikleri ile donatmaya başladığını ve bunun için gerekli tüm altyapıların tamamlandığını belirtti.

General Nasirzade, Kerrar adlı İHA’ya değinerek, bu İHA yüksek tonajda mühimmat taşıyabilen taarruz amaçlı bir İHA olduğunu kaydetti.

General Nasirzade, Hava Kuvvetleri geçenlerde Kerrra İHA’sını mühimmatları ile birlikte sınadığını, İHA belirlenen hedeflere tam isabet gerçekleştirdiğini vurguladı.

Hava Kuvvetleri’nin çeşitli askeri teçhizatı ürettiğini kaydeden General Nasirzade, hali hazırda Keman-12 İHA’sı da Hava Kuvvetleri envanterine katıldığını, Keman-22 İHA’sı da ileri teknoloji İHA’lardan biri olduğunu ve seri imalatına geçildiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu