Genel

General Selami: bölge sorunları İran olmadan çözülmez

İran İslam inkılâbı muhafızlar ordusu komutan vekili bölgede hali hazırda bulunan sorunların İran olmaksızın çözümlenemeyeceğini söyledi.

İSNA’nın bildirdiğine göre İran İslam inkılabı muhafızlar ordusu komutan vekili tuğgeneral Hüseyin Selami, eskiden Amerika liderlerinin dünya halklarının kaderini belirlediğini, fakat günümüzde Müslüman milletlerin artık Amerika’ya ve aldığı kararlara değer vermediğini vurguladı.

Tuğgeneral Selami düşmanların kutsal savunma dönemindeki komplo senaryolarının bir ülkenin tarihindeki en karmaşık senaryolarından biri olduğuna işaretle, dünya sömürgecilerinin İran’a saldırı ile bu ülkeyi dünyanın siyaset arenasında işlevsiz olmasını sağlamaya çalıştığını ifade etti.

İran İslam inkılâbı muhafızlar ordusu komutan vekili şehitlerin İmam Hüseyin’i (as) örnek alarak, İslami hüviyet, inkılap, özgürlük ve adalet talepliğin asıl mimarları olduğunu, sergiledikleri cesaret ve fedakarlıklarla düşmanın bu komplosunu etkisiz hale getirdiklerini söyledi.

Tuğgeneral Selami düşmanın düşüncelerinin tam tersine İran milletinin saldırganlara karşı direndiğini ve ilerlemesine devam ettiğini bugün de iktidarın zirvesinde bulunduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı