GenelSuriye Dostları

General Selami: İran düşmanları, şimdiye kadar sadece yenilgiyi tatmıştır

İran Devrim Muhafızları Genel Komutan Vekili, İslam İnkılabı Rehberi’nin tedbirleri ve halkının direnişiyle düşmanların politikalarının başarısız kaldığını ve şimdiye kadar düşmanların sadece İslam nizamı karşısında yenilgi aldıklarını belirtti.

General Hüseyin Selami, Batı Azarbeycan Devrim Muhafızları Komutanlığı’nda yaptığı konuşmada, İslam İnkılabı’nın 39. yıldönümüne işaret ederek, “Bu büyük devrimin en önemli ürünleri bağımsızlık, hürriyet, keramet, ilerleme ve güvenliktir” dedi.
Komutan Selami İran halkının her sahnedeki bilinçli varlığı ve katılımına işaretle, yakında ABD, Siyonist rejim, Al-i Suud ve müttefiklerinin çöküş ve yok oluşuna tanıklık edecelerini vurguladı.

İslam İnkılabı sonrası İran’ın her konuda büyük ilerleme kaydettiğini belirten Gen0eral Selami, “Günümüzde bilim ve teknoloji alanında dünya ülkeleri ile rekabet halindeyiz. Halihazırda savunma gücümüz hiçbir devletle işbirliği yapmaksızın dünyanın en iyileri arasında bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Komutan Selami, düşmanın algı operasyonu yürütüp İran İslam Cumhuriyeti’nin kazanımlarını unutturmaya çalıştığına dikkat çekerek, şöyle devam etti: Düşmanın ihtişamı kırıldığı için düşmanlar İran’ın İslam ülkelerinin başarı simgesi olmasını istemiyorlar.

İran’ın tüm Müslüman devletler için güvenli bir sığınak haline geldiğini kaydeden Devrim Muhafızları Genel Komutan Vekili, “Ülkemiz ilaveten İslam ülkelerinin başarısının dayanağı oldu. Bu nedenle Lübnan, Suriye, Irak ve Yemen’in kurtuluşu İran’a bağlıdır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu