Genel

General Selami:Amerika Aramco Operasyonunun Ensarullah’ın işi olduğunu biliyor

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Hüseyin Selami, Amerika’nın Aramco operasyonunun Ensarullah’ın işi olduğunu çok iyi bildiğini belirtti.

Bir törende yaptığı konuşmada Amerikalı yetkililerin Aramco tesislerine düzenlenen saldırıda İran’ı suçmalarına değinen General Selami, Amerika bu olaydan büyük utanç duyduklarını, zira bu operasyonun Ensarullah hareketinin işi olduğunu çok iyi bildiklerini, fakat bu hareketin Yemen’e yönelik ağır kuşatmanın altında böylesine başarılı bir operasyonu yapmış olmasını bir türlü sindiremediklerini ve bu yüzden bu operasyonu İran’ın üzerine yıkmaya çalıştıklarını kaydetti.

Yemen ordusu ve halk gücüne bağlı İHA birliği geçen hafta Cumartesi günü Suud rejiminin Yemen milletine karşı işlediği cinayetlere tepki olarak 10 adet yerli İHA’sı ile S. Arabistan’ın Aramco petrol firmasına ait olan Bukayk ve Hurays rafinerilerine operasyon düzenledi.

Operasyondan sonra Yemen ordusu ve halk güçleri bu operasyonun sorumluluğunu üstlendi.

Ancak Amerikalı yetkililer İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik mesnetsiz iddialarının devamında Yemen ordusunun bu operasyonunun perde arkasında Tahran yer aldığını iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu