Suriye Dostları

General Şerif: Ayn el Esed saldırısı, ABD’yi yıktı

İran Devrim Muhafızları Ordusu Sözcüsü General Ramazan Şerif bugün Damgan Üniversitesi’nde Şehit Süleymani ve arkadaşlarının şehadetinin 40. günü dolayısıyla düzenlenen merasimde konuştu. Komutan Şerif, Ayn el Esed üssüne yönelik Devrim Muhafızları’nın düzenlediği füzeli saldırının, ABD’nin boş heybetini yerle bir ettiğini vurguladı.

Devrim Muhafızları, ABD’nin terörist ordusunun 3 ocakta düzenlediği ve Kudüs Gücü Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Komutan Vekili Ebu Mehdi el Mühendis ve 8 arkadaşlarının şehit düştüğü hain saldırıya karşılık olarak, ABD’nin Irak’taki Ayın el Esed Üssü’ne füzeli saldırı düzenlendi.

Devrim Muhafızları Sözcüsü Ramazan Şerif, bugün Damgan Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada, Korgeneral Süleymani’nin İran ve bölge milletlerince çok sevilip, sayılan bir komutan olduğuna dikkat çekerek, Direniş Cephesi’nin Hac Kasım Süleymani’nin komutası altında IŞİD ve tekfirci güçlerle mücadele ederek, bu güçleri yendiğini kaydetti.

ABD’nin direniş komutanlarına yönelik düzenlediği saldırısına karşı Devrim Muhafızları’nın İran yapımı füzelerle stratejik öneme sahip Ayn el Esed Üssü’nü hedef aldığına dikkat çeken Ramazan Şerif, Amerikalı yetkililerin bu saldırının kayıp sayısı hakkında çelişkili açıklamalar yaptıklarına dikkat çekerek, artık ABD’nin bölgede işinin bittiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu