GenelSuriye Dostları

General Talas: Esad da benim oğlum!

Oğlu en son Türkiye’ye kaçan Suriye eski Savunma Bakanı, ülkesini kesin bir ifadeyle savunarak Beşşar Esad’ı kendi oğlu olarak tanımladı ve “Oğlumun kaçmasıyla Ordu dağılmaz” dedi.

Suriye eski Savunma Bakanı General Mustafa Talas “France 2” kanalına verdiği bir röportajda Suriye muhaliflerini hayal kırıklığına uğratarak Suriye ve Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ı kesin ifadelerle savundu.

Son günlerde oğlu ve Suriye Cumhurbaşkanlığı Alayı 105. Tugay Komutanı Menaf Talas’ın Türkiye’ye kaçışına şahit olan General Talas söz konusu röportajda “Suriye Ordusu kurulalı 50 yılı aşkın bir zaman oldu. Bu Ordu bir keşif Tugayı değil ki, bir oğlunun kaçmasıyla dağılsın” diye vurguladı.

1972 ila 2003 yılları arasında Suriye Savunma Bakanı olarak görev yapan General Mustafa Talas, en son kalp rahatsızlığı nedeniyle Suriye dışına çıktı.

Talas, “France 2” muhabirinin daha önce kendisinin bir fuarda Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ı oğlu olarak tanımladığını hatırlatması üzerine hemen onun sorusunu keserek “Evet ben bunu dedim. Hatta onu bir röportajda değil de, bir sohbet arasında dediğimi de söyledim. Bunu herkes biliyor. Her taraftan beni arayıp, (Şam Hükümetine) muhalif olduğumu ilan etmemi istediler. Ama ben kabul etmedim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu