Genel

Golan Tepeleri’ndeki Suriyeliler ABD’nin müdahaleci girişimini protesto ettiler

Terör rejimi İsrail’in, Suriye topraklarından işgal ettiği Golan Tepeleri’ndeki Suriyeliler, ABD’nin müdahaleci girişimini kınayarak, Golan Tepeleri’nin ebediyen Suriye toprakları olarak kalacağını bildirdiler.

İRNA’nın verdiği habere göre, göstericiler ABD başkanı Trump’ın Golan Tepeleri’ndeki terör rejimi İsrail’in hakimiyetini resmiyette tanıyacağına dair açıklamasının kabul edilemez bir tutum olduğunu bildirirlerken, Golan Tepeleri’nin Suriyelilerin anavatanları olduğu kaydedildi.

Bu arada ırkçı İsrail’in Kanal 12 televizyonun haberinde Trump’ın, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun 25-26 Mart’ta Washington’a yapacağı ziyaret sırasında ABD’nin Golan Tepeleri’deki “İsrail’in egemenliğini” tanıyan belgeyi imzalayacağı aktarıldı.

Beyaz Seray yetkililerinin Suriye’ye ait Golan Tepeleri’ni “İsrail’in toprağı” olarak kabul edilecek belge üzerinde çalıştıkları ifade edilen haberde, Başkan Trump’ın söz konusu belgeyi imzalaması halinde bu adımın İsrail’de 9 Nisan’da yapılacak erken seçim üzerindeki etkisine işaret edildi.

Trump’ın Golan Tepeleri’ne ilişkin açıklamasının seçim öncesi Netanyahu için “büyük bir nimet” olduğuna vurgu yapılırken, ABD Başkanı’nın “İsrail’in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini” tanıyan belgeyi Netanyahu’nun Beyaz Saray’a yapacağı ziyaret sırasında imzalaması halinde bunun erken seçimde İsrail Başbakanına büyük bir destek olacağı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu