Genel

Golan’da işgal ordusuna ait askeri cipe ateş açıldı

Siyonist işgal ordusu sözcüsü, Suriye topraklarından işgal altındaki Golan’a açılan ateş sonucu bir askeri cipte ağır hasar meydana geldiğini fakat saldırıda işgal askerleri arasından ölen veya yaralanan olmadığını söyledi.

İşgal ordusuna ait cipe düzenlenen saldırının ardından işgal güçlerinin Suriye topraklarına ateş açtığını belirten sözcü, bunun üzerine saldırganların Golan’da silahtan arındırılmış bölgeye roket attığını ve bu konuda Birleşmiş Milletler’e şikayet başvurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Siyonist işgal güçlerinin Gazze Şeridi’ni hedef alan “Bulut Sütunu” operasyonunu başlattığı Perşembe günü de Suriye topraklarından Golan’a ateş açılmış ve saldırıda bir işgal askeri yaralanmıştı.

Suriye’den Golan Tepeleri’ne düşen füzelere uyarı ateşi ile karşılık verildiğini bildiren işgal ordusundan yapılan açıklamada, Siyonist işgal rejimi sınırına düşecek herhangi bir füzeye anında ve sert bir şekilde yanıt verileceğini söylemiş, yaklaşık 40 yıl sonra işgal rejiminden ilk kez Suriye’ye ateş açılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı