Genel

Golanlı vatandaşlar: Toprak onur ve namus gibidir vazgeçmek imkansızdır

Korsan İsrail işgali altında yaşayan Golanlı vatandaşlar Filistinli kardeşlerle birlikte milli ve ulusal değer-ilkelere bağlılıklarını yineleyerek, işgalci İsrail’in tüm uygulama ve icraatlarını mutlak bir şekilde reddettiklerine yeniden vurgu yaptılar.

İşgal altındaki Golan köylerinde yaşayan Suriyeli vatandaşlar “Toprak Günü” münasebetiyle SANA’nın Kunaytra muhabirine yaptıkları açıklamalarda; Toprak Gününün artık klasik bir gün olmadığını belirttiler.

Vatandaşlar işgale karşı direniş ve mücadelelerinde her günün toprak günü olduğunu, işgalden tamamen kurtuluncaya dek her karış toprağın korunmasını amaçladığını vurguladılar.

Golanlıların yazdıkları Ulusal Belgenin terörist işgalcilerin uygulamalarına karşı ulusalcı direniş, mücadele ve çabaların kanunlarını oluşturan belge olarak kalacağını belirterek, Arap kimliklerine ve anavatanları Suriye’ye sımsıkı tutunmaya devam edeceklerinin altını çizdiler.

İşgal altındaki Mecdeşşems Beldesinden Şeyh Edip el-Sabbağ; her zaman olduğu gibi bugün de Filistinli kardeşlerle İsrail işgaline karşı el ele olduklarını ifade ederken, işgal altındaki her karış Arap toprağına sahip çıkma, bu toprakları her türlü Yahudi planlarından koruma azminde olduklarına vurgu yaptı.

Bukata Beldesinden Sait Ferhat ise; işgal otoriteleri tarafından desteklenen ve provoke edilen Yahudi yerleşimcilerin Golanlı Arap vatandaşların elma tarlalarına el koyma planlarını çökerttiklerini belirtirken, toprağın insanın onurunu ve ırzını teşkil ettiğini, onurlu bir vatandaşın da bunlardan caymasının mümkün olmadığına işaret etti.

Yine işgal altındaki Ayn Kınnıye Beldesinden Şeyh Hişam Şelan; üstünde yaşadıkları toprakların şehitlerin pak kanlarıyla sulanmış olduklarına vurgu yaparak, işgalcilerin kendilerini anavatanlarından ayırmasının mümkün olmadığını söyledi.

Mesada Beldesinden Şeyh Fadlullah Hamad; Golan halkının işgal otoritelerine katı dersler verdiğine işaret ederek, onurundan hiç bir ödün vermeyen bu halkın Arap kimliğine ve anavatanına bağlığındaki iradesini kırmanın mümkün olmadığını söyledi.

Mecdeşşems Beldesinden Hasan Fahrettin; işgal altında yaşadıkları her günün bir toprak günü olduğuna dikkat çekerek, çünkü işgal otoriteleri, düşmancı plan ve uygulamalarına mücadelelerinin aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı