Genel

Golanlılar basına yapılan tüm saldırıları kınadılar

Korsan İsrail işgali altındaki Golan topraklarında yaşayan vatandaşlar; son olarak SANA’da İç Haberler Müdürü Gazeteci Şehit Ali Abbas’a yönelik suikast eylemi ve İhbariye Haber kanalı ekibinin kaçırılması eylemi dahil olmak üzere Suriye’de vatansever medya kurumları ve kadrolarına yönelik tüm çirkef terör eylemlerini keskin bir dille kınadıklarını belirttiler.

İşgal altındaki topraklarda İsrail baskıları ve dayatmalarına karşı mücadele eden Golanlı vatandaşlar, vatansever medya kurumları ve kadrolarına karşı gerçekleştirilen terör eylemlerinin, batının ve ondan önce de Arap Ligi kurulunun Suriyeli medya kurumlarına uyguladıkları zalim yaptırımlar çerçevesinde geldiğine dikkat çektiler.

Suriye’deki ulusal basının gerçekleri dürüst ve objektif bir şekilde kamuoyuna aktarmaya çalıştığını ifade eden Golanlılar; Suriye’yi vatan ve halk olarak sabote etmeyi amaçlayan, kamuoyunu provoke etmeyi hedefleyen dezenformasyon ve çarpıtmaları deşifre ettiğini ifade ettiler.

Terör ve gaddar eylemlerle Suriye’nin haklı ve hür sesini susturmanın ne şimdi ne de gelecekte mümkün olmadığını belirten Golanlılar; onurlu her Suriyelinin elindeki tüm olanaklarla vatanın her zerre toprağını savunmaya kararlı ve azimli olduğunun altını çizdiler.

Golanlılar; şehitlere rahmet, yaralılara da acil şifalar dileklerinde bulunurlarken; terör gruplarını destekleyen tüm taraflardan öldürme ve yıkım için Suriye’de kullandıkları kiralık katillerine İhbariye kanalı ekibini serbest bırakmaları ve gazetecilere hiç bir saldırıda bulunmamaları için baskı uygulamalarını talep ettiler.

Golanlılar; her zaman olduğu gibi anavatanları Suriye’nin yanında olduklarını belirterek, Suriye’nin bu krizden daha güçlü çıkacağına mutlak inançlarını ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu