Cinayet ve KatliamlarGenel

Güvenlik birimleri büyük bir faciayı önledi

Güvenlik birimleri bu sabah erken saatlerde intiharcı bir teröristin Dera kırslaında düşen Sanameyn Kentinde vatandaşların yoğun olarak bulundukları istasyon durağında içine büyük miktarda patlayıcı yerleştirilmiş bir araçla düzenlemeye çalıştığı terör eylemini önlemeyi başardılar. SANA’ya konuşan resmi bir kaynak; büyük miktarda patlayıcı yüklü arabanın istasyon bulvarında park halinde durduğunu ifade ederken, güvenlik birimlerinin şüphelenmeleriyle arabayı kullanan teröristin kaçmaya çalıştığını belirtti. Kaynak terörist ile onu kovalayan güvenlik birimleri arasında atışmanın yaşandığına işaret ederek, ardından teröristin kuşandığı patlayıcı kemerle havaya uçtuğunu ekledi. Daha sonra arabanın teftişe alındığını ifade eden kaynak; içinde 700 kg ağırlığında odluğu tahmin edilen patlayıcı dolu altı fıçının bulunduğunu ifade etti.

Resmi kaynak arabada ayrıca şiddetli patlama etkisine sahip 70 kg C 4 tipi toz patlayıcının yanında benzin dolu bir çok kapın bulunduğunu açıkladı.

Arabanın orjinal rengi değiştirilmiş ve sahte plaka takılmış Volvo marka olduğunu açıklayan kaynak; patlamanın yapılmasının planlandığı yerin Şam ve Dera kırsalına giden minibüz durağı olması itibarıyla sivil vatandaşların sürekli olarak oldukça yoğun oldukları bölgeden ibaret olduğuna dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu