GenelSuriye Düşmanları

Güvenlik konseyinin Siyonist İsrail’in Suriye saldırısına suskunluğu

BM güvenlik konseyi Siyonist İsrail’in Suriye saldırısına karşı suskunluğunu bir türlü bozmuyor.

Suriye’nin BM daimi temsilcisi Beşar Caferi Perşembe günü Siyonist rejim savaş uçaklarının Şam’ın çevresinde bir bilimsel araştırma merkezine saldırısı ile ilgili güvenlik konseyine şikayet mektubu yazmasına karşın konseyin hiç bir tepki vermemesi ve eli kanlı rejimi kınamaması dikkati çekiyor.

Caferi, Siyonist rejimin bu saldırısı silahlı terör çetelerinin faaliyetlerine paralel olarak Suriye’yi istikrarsızlaştırmaya yönelik bir eylem olduğunu belirtti. Ancak saldırının üzerinden beş gün geçtiği halde dünyada barış ve güvenliği korumakla sorumlu olan BM güvenlik konseyi hala suskunluğunu sürdürüyor.

Pakistan’ın BM daimi temsilcisi ve güvenlik konseyinin dönem başkanı Mesut Han geçen Cuma günü Beşar Caferi’nin mektubunu aldıklarını ve güvenlik konseyinin resmi belgesi olarak yayınladıklarını belirtti. Mesut Han bu konuda Caferi ile konuştuğunu ve güvenlik konseyi üyelerini de bilgilendirdiklerini kaydetti.

Bu arada Siyonist rejim savaş bakanı Ahud Barak, Münih güvenlik konferansı kulisinde Suriye’ye saldırdıklarını dolaylı bir şekilde kabul etti. Siyonist rejim medyası ise Tel aviv Suriye’ye karşı yeni bir saldırı da gerçekleştirebileceğini yazdı.

BM genel sekreteri Ban Ki Moon ise yayınladığı bildiride, katil rejimi kınamaksızın sadece bu tür saldırılardan kaygı duyduğunu dile getirmekle yetindi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu