GenelIrak Gerçekleri

Hadi el-Amiri: Irak’taki bazı elçilikler ateşle oynuyor

Irak’ta IŞİD’e karşı savaşan Gönüllü Halk Güçleri komutanlarından Hadi el-Amiri, bazı ülkeleri Irak’ın güneyinde güvenlik sorunları yaratmaya çalışmakla suçladı.

Sumeriye News’in haberine göre Bedir Örgütü Genel Sekreteri Hadi el-Amiri, Irak’taki bazı büyükelçiliklerin Irak’ın ulusal egemenliğini ihlal ederek ateşle oynadığını söyledi.

Irak’ın etkili dini otoritelerinden Seyyid Muhammed Sadık es-Sadr’ın Saddam güçleri tarafından öldürülmesinin 17. Yıldönümü münasebetiyle yapılan törende konuşan Hadi el-Amiri, “tehlike hala geçmiş değil, düşmanlar Irak’ın orta ve güney kesimindeki illeri istikrarsızlaştırmaya çalışıyorlar” dedi.

Hadi el-Amiri, Irak’taki güvenlik sorunlarının ülkenin orta ve güney kesimlerine de yayılmaya çalışılmasından isim vermeden yabancı güçleri sorumlu tuttu ve “Bazı büyükelçilikler ateşle oynamaya çalışıyor; bu elçilikler hesaplarını gözden geçirmelidir” dedi.

Irak içindeki gelişmelerle ilgili olarak da uyarılarda bulunan Hadi el-Amiri, anayasanın korunması ve hukuka riayet edilmesi gerektiğini vurgulayarak “ulusal egemenlik kırmızı çizgidir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı