Genel

Halaki Kızılay Örgütü heyetiyle görüştü

Başbakan Vail el Halaki terör eylemleri neticesinde yurdun tüm bölgelerinde zarar görenlere insani yardım takdim etmekle birlikte hizmet ve temel ihtiyaçların sağlanmasında hükümet ile Suriye Arap Kızılay Örgütü ve sivil toplum kurumları arasındaki bütünsel entegreli rolün önemini vurguladı.

Homs Kızılay Örgütü heyetini hizmet işlerinden sorumlu başbakan yardımcısı ve Yerel İdare Bakanı Ömer Ğalavanci’nin huzurunda kabul eden Başbakan Halaki; silahlı terör gruplarının eylemleri ve vahşetleri neticesinde zor durumda kalan istisnasız tüm vatandaşların acılarını hafifletme ve tüm temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mümkün olan her çabayı harcama gereğinin altını çizdi.

Suriye Kızılay Örgütü ve çalışanların verdiği hizmet ve bulundukları fedakarlıkların takdire şayan olduğunu ifade eden Halaki; teröre karşı zaferden sonra Kızılay örgütüne düşen sorumluluklara işaret etti.

Kızılay Örgütü ve çalışanlarının Homs ilinde bulunduğu çalışmalar ve bu çalışmalarda karşılaşılan zorlukların ele alındığı görüşmede hükümet ve sivil toplum kurumları ile işbirliği içinde bu zorlukları ortadan kaldırma yolları masaya yatırıldı.

Suriye Arap Kızılay Örgütü heyeti çalışmalarını sürdürmede hükümetin örgüt çalışanlarına sağladığı kolaylıkları övdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı